post

20 aastat tagasi sündis idee. Vaadates ringi, oli igale kodus remonti tegevale eestlasele selge, et kusagilt pole leida ilusat ja kodusoojust loovat tapeeti. Väärikast disainist rääkimata. Kui ei ole, siis on vaja tegutseda ning sellest vajadusest lähtuvalt sündis Muster, mille esialgne tagasihoidlik lett oli  ühe Paldiski mnt ehituspoe tagumises servas. Oli, mis ta oli, aga ilusat tapeeti leidsid sealt paljud, kes sama probleemi ees seistes varasemalt Soome poole laevaga loksusid.

Muster kogus hoogu ja kliente, kes end selle ilus ära tundsid. Kasvas ja kosus headest sõnadest ja asjaosaliste pühendumusest. Ei läinud kaua , kui nurk haamrite ja liivapaberite kõrval liiga kitsaks jäi. “Rohkem ruumi ja valgust, ilu ja iseseisvust”, ütles madamm, pakkis rullid riiulitelt kokku ja kolitigi Raua tänava pisikesse salongi. Muster pole enam pelgalt tapeedipood ega isegi mööblipood, milleks ta hiljem Pärnu maanteele kolides muutus, nüüd on meie suunaks esindada elustiili selle kõige elegantsemas ja õrnemas võtmes.

Sinna võeti appi esimene abiline Signe. Väike, habras aga imeliselt tubli Signe on siiani Mustri ridades. Isegi , kui klient tuleb sooviga “Tahaks mingisugust mustrilist heledat tapeeti elutuppa”, ei pilguta ta hetkekski oma sügavaid pruune silmi, vaid tõmbab jõulise liigutusega välja kolmanda riiuli teisest vahest just selle, mida vaja. Ma isiklikult küll tunnen teinekord selle küsimuse peale jõuetust. Aga ei, Signe pole sellest puust, mis meie teised siin. Signe on nagu kadakas!

Igatahes ….kõigest sellest sai nüüd ametlikult 20 aastat! Elas kord Muster… elab siiani ja sirutab tiibu! :-)  Sedavõrd suur sündmus ei saanud vähemalt meid endid küll külmaks jätta. Kutsusime seda koos meiega tähistama ka püsikliendid ning koostööpartnerid – endised ja praegused. Pidasime pidu! Suurelt ja glamuurselt! :-)

Mustris on ​kõik alati uus! Eriti jõuludel, kus maha sajab lumi, mis olenemata lugematutest eelmistest kordadest, on endiselt ​imelisel moel kordumatu! Pühade aeg on ​Mustris ​eriliselt tiheda ajakavaga ent ometi ka eriliselt pidulik ja sooja tunnet sisse süstiv. Jõulumeloodiad, olgugi pähe kulunud, ​tekitavad endiselt maagia​t südamesse.​ Sel aastal oleme oodanud jõule juba novembrikuu algusest alates kui esimesed jõulukaunistused laost välja toodi. ​

Vahepeal tekib mul tunne, et teen siia blogisse sissekandeid just enamasti meie pidutsemisest, kuid tähistamiseks on ka ​meil alati ​põhjust!​ “Muster ikka oskab pidutseda”, nagu ütles üks meie sünnipäevapeolistest.​

See ongi lõbusam osa, mida teiega jagada. Korraldustiim oli teinud muidugi head ja põhjalikku tööd – salong sädeles kui muinasjutt ning nina kõditavad aroomid meelitasid ​maitsma hõrke roogasid pidulaual. Kahekümne aasta vääriline mullitav prosecco ning hoolikalt valitud veinid  Toskaanast,  suutsid ka kõige tagasihoidlikuma külalise ​pidu täiel rinnal nautima panna. Pidulikult ulatutud „Oskar“ Pärnu koostööpartneritelt sai õhtu jooksul palju kommentaare ja kiidusõnu. Eriti vahva kingitus. Kas pole?!

Külalisi ja üritust oli kutsutud jäädvustama ​faublous fotograaf Annika Metsla, kes oma nakatava naeratuse ja elegantsiga ​võiks ise Mustrile modell olla.

” No naised, naeratage!” ​meelitas fotograaf meid ​kõiki! Nagu lihtsad sisustuselemendid suudavad meie tuju ​tõsta, suudavad seda ka ​armsad inimesed.

Õhtu hakatuseks kutsuti ükshaaval Mustri madammid ette oma kinganinasid p​õ​rnitsema​ ning loeti lõbusal häälel kõige iseloomulikum tunnuslause ​persooni kohta. Naerda sai ohtralt. Ja nagu ​e​estlasele kohane​, et ​algul ei saa vedama ja pärast pidama​ – ​esialgu nukralt seisev fotokabiin kujunes ​õ​htunaelaks, pakkudes mälestuseks kaasa l​õ​busaid fotoseeriaid​.​

Näitleja Indrek Taalmaa monoesitus „Sinised kilesussid jalas“  naerutas naisi ligi tund aega. Maitsvate ampsude kõrvale hammustatud pikantne huumor pole kunagi üleliigne.

Uhke välimusega ja sama uhke maitsega tort sulas suus.  Pidulaud ja kogu sellepoolne korraldus Event Cateringi poolt pälvib aga meie poolt eraldi aplausi, sest äärmiselt vahva ja professionaalne nendepoolne toimetamine oli kindlasti suureks ja oluliseks märksõnaks õhtu õnnestumisel.

Hilisõhtune, üllatusena toimunud soodusmüük andis v​õ​imaluse soetada midagi meelepärast​.​

Õhtu polnud sel korral meie endi juhtida. Selleks oli tulnud kohale vahva ​õ​htujuht​ Taavi Puuorg​, kes külalisi tervitas ning kõiki siia- sinnapoole pead keerama , istuma , astuma ja teravamalt kuula​ta​ma pan​i ning muusikaga tantsima meelitas.​ Muusikavalik  oli servast serva tähistades kahte aastakümmet ja Mustri salongis aastast aastasse esitatud lemmikuid. Meie Pärnu ning Tartu esindajad vihtusid tantsu nii, et  kogu tantsuplatsi äär sai kaasaelajaid täis. Tantsijad olid mõistagi peamiselt meie praegused ja endised madammid ning muusikat ei keeratud vaiksemaks enne kella kolme hommikul. Siis naised otsisid oma seinte äärde visatud kontskingad üles ja vurasid koju puhkama.

Kaks kümnendit on möödunud linnutiivul, pea märkamatult, kuid jätnud endast sellegipoolest kustumatu märgi. On naerdud, natukegi nutetud, kuhjaga rõõmustatud ja alati üllatatud. Mõned asjad on kordumatud.

Elagu Muster!​ Palju õnne sünnipäevaks.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga