post

 

Tegelikult on Mustris palju asju, mis meie naisi igapäevaselt liidavad. Me jagame üksteisega kõiki eilse päeva muljeid läbi naeru või pisarate. Kallistuste ja julgustuste saatel muutuvad teinekord kurnavad ja pikad tööpäevad lihtsamaks. Aga keegi ei saa vastu vaielda, et iga aastaseks suursündmuseks on kujunenud Mustri suvepäevad. Ärge olge pahased, kallid kliendid , kui korra aastas lubame tööluusi ja riputame uhkelt salongi uksele sildi, et lukku täna lahti ei keeratagi. Tulesid põlema ei pandagi. Meie oleme MUHUS!

Hommiku-unistena alustame sõitu läbi Eestimaa Virtsu poole ja mitte miski ei saaks rikkuda meeleolu, millega sellele päevale vastu vurame. Nädal enne saadeti meie ühismeilile kiri kontorist:

“Hei, sõbrad!!

Juba laupäeval stardimegi Muhku suvepäevi veetma. Sellega seoses on meil teile kõigile suur palve, mis pigem siiski kõigile rangelt kohustuslik:
maname tulevaks nädalavahetuseks ilusa ilma!
Siin teile mantra, mida ümiseda:
“Om mani padme hum” , “Om mani padme hum” ja nii umbes 1600 korda järjest! Võib ümiseda isesesivalt või kooris, leti ees ja leti taga, klienti nõustades või nurka korrastades. Vahet pole! Peaasi, et ümisete. Juhhuu.

Aga tegelikult on selle ilmaga kuidas on, kindlasti tuleb toredusest tulvil pidu ja vihma me ei karda keegi!

20.08 hommikul KOGUNEME KELL 9:00 MUSTRI EES!
Meil on 2 bussi, kuhu mahume kenasti kõik ära.
Võtke kaasa tekid/padjad.

Lallallallalaaaa!

Tervitades,Korraldustiim.”

Nõnda me olime siis ümisenud terve nädala ja sõidupäeva saatiski imeline ilm. Külli hurmavalt haljendav õu võttis vastu külalised päikeselõõsas. Valgete linadega kaetud ja põllulilledega ehitud pikk lõunalaud ootas meid mõrrakuuri ees. Tuules vaikselt tantsivad terrassikardinad viipasid kutsuvalt terrassile. Naised ja mehed astusid varbaid muru sisse surudes üle hoovi. Naer ja tervitused, head soovid ja imetlused saatsid nende samme. Olime jälle siin! Kaks talve ja suve lahutamas eelmisest korrast.

Esmalt toimusid korralised talitused nagu rivistus,  lipu heiskamine ja hümni laulmine. Juubelduste saatel kätt silmile päikese varjuks tõstes hõiskasime ja vaatasime kõrges mastis lipu pidulikku tantsimist.

Suur osa päevast söödi, joodi ning kuulati huvitavat koolitust inimtüüpidest, karakteritest ja nendevahelisest läbisaamisest. Huvitaval kombel leidsin end sealjuures mõtlemast, et olgugi me kõik nii erinevad kui üldse olla saaksime, hoiame ikkagi nii ühte ja aktsepteerime teineteise veidrusi just sellisena nagu need on. Ilmselt on see siiski üpris haruldane, sest enamasti ju võrreldakse naiskollektiive maduusside pesakonnaga, kus mitte eales head läbisaamist loota pole.

Selles osas koolitus oli kindlasti huvitav kuulata, kuid võisime vaid rõõmsalt tõdeda, et oleme jah kõik omamoodi värvivarjundiga, aga kallid üksteisele sellegi poolest. :-)

Kui õhtuhämarus sundis küünlaid mõrrakuuris süütama ja päike kukkus vaikides mere taha, võtsid õhtu juhtimise enda kätte noored muusikud.

Teate, mina ei tea, kuidas muidu eestlane pidu alustab, aga meil nagu alustamist polegi. Tants on lahti enne kui pillimehed oma pillid häälde jõuavad panna. Pole küsimust, kas leiad endale mees- või naispartneri. Pole küsimust ka siis, kui üldse ei leiagi. Naiste vägi hüppab pikale pingile ja lööb jalaga vastu maad nagu muiste. Pole  vaja sel hetkel ei  õrna kuud ega sooja päikest. Andke pillidele valu ja laske meil hommikuni kasvõi kastevees laulda ja tantsida. Nõnda just poisid andsidki ega lõpetanud enne, kui aovalgus paistma hakkas.

Hommik saabus nii “muhulikus” vaikuses. Unised ja ringutavad pidulised ärkasid ükshaaval oma pesadest ning tiirutasid värsket õhku hingates kadakate vahel ning mere ääres. Hommikusöögiks oli lauaäärne taas rahvast täis ning magus kohvilõhn koos pudru ja moosiga meie ninade all.

Laisalt murul tekkidel ennelõunat mööda saates ja õhtuseid muljeid vahetades , sai aeg täis ning algas hüvastijätt, et taas Talllinna poole sõitma hakata.

Suurepärased muljed, ülevad emotsioonid, millest veel nädalaid omavahel rääkida ja naerdes meenutada. Aitäh, et meid nõnda soojalt oodati ja vastu võeti! Isegi kui talvel on seal hoovis paks jälgedeta lumi, siis meie suviselt soojad mõtted on endiselt seal õitest ja ilust tulvil Muhu õues.

 

 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga